Čas věnovaný péči o březí fenu a následně péči o matku, štěňata a jejich odchovu se nedá penězi nahradit. 

 

Odměnou může být pocit radosti a štěstí z těch malých zázraků a dále pak pocit radosti a uspokojení z pocitů radosti nových majitelů. 

 

ŠTĚNĚ je DAR chovatele majiteli

 

Jeho cena v naší CHS zpravidla vyjadřuje výši nákladů na jeho odchov a přidanou hodnotu za jeho kvalitu, vhodnost k dalšímu chovu a výjimečnost.

Další odchov plánujeme nejdříve v roce 2024.

 

Zájemců je hodně, vybírám si vhodnou rodinu pro svá štěňátka a preferuji zájemce, kteří mají zájem pokračovat v chovu. Pokud takoví nejsou, vybírám mezi dalšími. Nelze dopředu vědět, co nám příroda nadělí a zda budou všechna štěňata vhodná k chovu a na ta, co budou, zda budou zájemci. 

 

Pudl je plemeno, které nelíná, ale vyžaduje každodenní a stálou péči o srst. Jeho kožíšek je nutné kartáčovat, pročesávat a pravidelně stříhat. Je to náročné na čas i peníze a chce to odhodlání se tomu věnovat. Upravený pudl přitáhne pohled kolemjdoucích, naopak pudl s neudržovanou srstí odpuzuje a vzbuzuje lítost. Pokud by péče o srst pudla měla být pro nového majitele zatěžující, prosim ať si vybere jako společníka jiné psí plemeno.

 

Podmínky CHS k převodu štěněte zahrnuté v převodní smlouvě:

Nový majitel se zavazuje, že

  • bude štěněti poskytovat odpovídající péči a bude se o ně řádně starat, neudělá mu žádné příkoří ani bolest, ani jej neopustí s úmyslem se jej zbavit nebo jej vyhnat,

  • bude minimálně jednou za 12 měsíců informovat o stavu štěněte a posílat jeho fotografie na e-mail nebo FB messenger chovatele, poprvé nejpozději měsíc po příjezdu štěněte do nového domova,    

  • v případě, kdy se  nebude moci o štěně z nejrůznějších důvodů nadále starat, a to ani za pomoci členů své rodiny, kontaktuje bezodkladně chovatele.

  • bez vědomí chovatele nepřevede štěně na  třetí osobu, která není ve smlouvě uvedena,

  • při vystavování jedince nesvěří k přepravě, péči, úpravě a předvádění cizí osobě bez své přítomnosti anebo dohledu

Nový majitel fenky se dále zavazuje, že

  • pokud fenku uchovní, nevyužije ji ke krytí psem bez průkazu původu ani psem s průkazem původu, který není uchovněn, a bude se řídit předpisy chovatelského klubu,

  • pokud fenku neuchovní, nevyužije ji k produkci štěňat a učiní taková opatření, aby nedošlo k nežádoucímu nakrytí.

Nový majitel pejska  se dále zavazuje, že

  • pokud pejska uchovní, nevyužije jej ke krytí feny bez průkazu původu ani feny s průkazem původu, která není uchovněna, a bude se řídit předpisy chovatelského klubu,

  • pokud pejska neuchovní, nevyužije jej ke krytí a učiní taková opatření, aby nedošlo k nežádoucímu krytí.

V případě budoucího prodeje tohoto jedince  učiní majitel první nabídku chovateli a to za přiměřenou cenu. Teprve po odmítnutí této nabídky ze strany chovatele může majitel prodej realizovat dalším zájemcům.

 

Pokud máte zájem o štěňátko z naší chovatelské stanice, prosím napište mail, představte se a uveďte, jaké pohlaví preferujete či je Vám to jedno, a jaký záměr do budoucna s pudlíkem máte.

 

Prosím podívejte se také na FB do skupin týkajících se pudlů, občas tam někdo nabízí volná štěňátka anebo také na chovatelské stránky klubu KCHP, kam se zadávají plánované, očekávané a narozené vrhy pudlů

 

https://kchp-krycilisty.wbs.cz/Ocekavane-vrhy.html

 

tohoto klubu, ale jsou ješte 2 další kluby v ČR, kde takové informace nejsou.

 

Pokud jste v záznamu na štěně od nás a štěně seženete jinde, prosím napište mi to. Předem děkuji 

 
 
Dole: matka DORLY & sedmitýdenní štěňátka vrhu C CARINO+CASTOR+CERES & syn a starší polobratr BOREAS

Štěňátka chováme s průkazem původu. 

Štěňata odchováváme v doma v bytě a novým majitelům je předáváme ve stáří minimálně 2 měsíců, velice dobře socializovaná, odčervená, navakcinovaná, očipovaná, zpravidla označena i tetováním, s udržovanou srstí a v dobrém zdravotním stavu a výživové kondici.

Základní cena za štěně se pohybuje v rozmezí 18000 - 36000 Kč nebo 1000 - 2000 EUR podle kvality štěněte a jeho předpokladu pro další chov. Cena se navyšuje o výdaje vynaložené na další očkování a o 50 Kč (2 EUR) za každý další den v CHS po 3. měsíci věku.

Výbavička našich štěňátek: rok 2021

roky 2014 - 2020

Rekapitulace prokazatelných nákladů na odchov jednotlivých vrhů - bez běžných výdajů hrazených z domácnosti, bez ocenění času a vlastní práce chovatele, bez nákladů na průběžné krmení, starost a péči a bez nákladů na výstavy matky štěňat.

 

A takovou výbavu by jste si měli pořídit pro běžnou úpravu srsti a základní ošetření