Čas věnovaný péči o březí fenu a následně péči o matku, štěňata a jejich odchovu se nedá penězi nahradit. 

 

Odměnou může být pocit radosti a štěstí z těch malých zázraků a dále pak pocit radosti a uspokojení z pocitů radosti nových majitelů. 

 

ŠTĚNĚ je DAR feny a jejího chovatele novému majiteli

 

Jeho cena v naší CHS zpravidla vyjadřuje výši nákladů na jeho odchov a přidanou hodnotu za jeho kvalitu, vhodnost k dalšímu chovu a výjimečnost.

Aktuálně máme jedno štěňátko vrhu H, další odchov zatím neplánujeme.

 

Zájemců je hodně, vybírám si vhodnou rodinu pro svá štěňátka a preferuji zájemce, kteří mají zájem pokračovat v chovu. Pokud takoví nejsou, vybírám mezi dalšími. Nelze dopředu vědět, co nám příroda nadělí a zda budou všechna štěňata vhodná k chovu a na ta, co budou, zda budou zájemci. 

 

Pudl je plemeno, které nelíná, ale vyžaduje každodenní a stálou péči o srst. Jeho kožíšek je nutné kartáčovat, pročesávat a pravidelně stříhat. Je to náročné na čas i peníze a chce to odhodlání se tomu věnovat. Upravený pudl přitáhne pohled kolemjdoucích, naopak pudl s neudržovanou srstí odpuzuje a vzbuzuje lítost. Pokud by péče o srst pudla měla být pro Vás jako nového majitele zatěžující, prosím vyberte si jako společníka jiné psí plemeno.

 

Podmínky CHS k převodu štěněte zahrnuté v převodní smlouvě:

Nový majitel se zavazuje, že

  • bude štěněti poskytovat odpovídající péči a bude se o ně řádně starat, neudělá mu žádné příkoří ani bolest, ani jej neopustí s úmyslem se jej zbavit nebo jej vyhnat,

  • bude minimálně jednou za 12 měsíců informovat o stavu štěněte a posílat jeho fotografie na e-mail nebo FB messenger chovatele, poprvé nejpozději měsíc po příjezdu štěněte do nového domova,    

  • v případě, kdy se  nebude moci o štěně z nejrůznějších důvodů nadále starat, a to ani za pomoci členů své rodiny, kontaktuje bezodkladně chovatele.

  • bez vědomí chovatele nepřevede štěně na  třetí osobu, která není ve smlouvě uvedena,

  • při vystavování jedince nesvěří k přepravě, péči, úpravě a předvádění cizí osobě bez své přítomnosti anebo dohledu

Nový majitel fenky se dále zavazuje, že

  • pokud fenku uchovní, nevyužije ji ke krytí psem bez průkazu původu ani psem s průkazem původu, který není uchovněn, a bude se řídit předpisy chovatelského klubu,

  • pokud fenku neuchovní, nevyužije ji k produkci štěňat a učiní taková opatření, aby nedošlo k nežádoucímu nakrytí.

Nový majitel pejska  se dále zavazuje, že

  • pokud pejska uchovní, nevyužije jej ke krytí feny bez průkazu původu ani feny s průkazem původu, která není uchovněna, a bude se řídit předpisy chovatelského klubu,

  • pokud pejska neuchovní, nevyužije jej ke krytí a učiní taková opatření, aby nedošlo k nežádoucímu krytí.

V případě budoucího prodeje tohoto jedince  učiní majitel první nabídku chovateli a to za přiměřenou cenu. Teprve po odmítnutí této nabídky ze strany chovatele může majitel prodej realizovat dalším zájemcům.

 

Pokud máte zájem o štěňátko z naší chovatelské stanice, prosím napište mail, představte se a uveďte, jaké pohlaví preferujete či je Vám to jedno, jaký záměr do budoucna s pudlíkem máte a případně i to, zda jste měli či máte nějaká další zvířátka, psa, pudla. Můžete poslat i fotku.

 

Prosím podívejte se také na FB do skupin týkajících se pudlů, občas tam někdo nabízí volná štěňátka anebo také na chovatelské stránky klubu KCHP, kam se zadávají plánované, očekávané a narozené vrhy pudlů

 

https://kchp-krycilisty.wbs.cz/Ocekavane-vrhy.html

 

tohoto klubu, ale jsou ješte 2 další kluby v ČR, kde takové informace nejsou.

 

Pokud jste v záznamu na štěně od nás a štěně seženete jinde, prosím napište mi to. Předem děkuji 

 
 
Dole: matka DORLY & sedmitýdenní štěňátka vrhu C CARINO+CASTOR+CERES & syn a starší polobratr BOREAS

Štěňátka chováme s průkazem původu. 

Štěňata odchováváme v doma v bytě a novým majitelům je předáváme ve stáří minimálně 2 měsíců, velice dobře socializovaná, odčervená, navakcinovaná, očipovaná, zpravidla označena i tetováním, s udržovanou srstí a v dobrém zdravotním stavu a výživové kondici.

Základní cena za štěně se pohybuje v rozmezí 18000 - 36000 Kč nebo 1000 - 2000 EUR podle kvality štěněte a jeho předpokladu pro další chov. Cena se navyšuje o výdaje vynaložené na další očkování a o 50 Kč (2 EUR) za každý další den v CHS po 3. měsíci věku.

Výbavička našich štěňátek: rok 2021 a 2022

roky 2014 - 2020

Rekapitulace prokazatelných nákladů na odchov jednotlivých vrhů - bez běžných výdajů hrazených z domácnosti, bez ocenění času a vlastní práce chovatele, bez nákladů na průběžné krmení, starost a péči a bez nákladů na výstavy matky štěňat.

 

A takovou výbavu by jste si měli pořídit pro běžnou úpravu srsti a základní ošetření