Čas věnovaný péči o březí fenu a následně péči o matku, štěňata a jejich odchovu se nedá penězi nahradit. 

 

Odměnou může být pocit radosti a štěstí z těch malých zázraků a dále pak pocit radosti a uspokojení z pocitů radosti nových majitelů. 

 

ŠTĚNĚ je DAR chovatele majiteli

 

Jeho cena v naší CHS zpravidla vyjadřuje výši nákladů na jeho odchov a přidanou hodnotu za jeho kvalitu, vhodnost k dalšímu chovu a výjimečnost.

Plánujeme vrh na podzim 2022, 

 

krytí v říjnu, štěňátka by se mohla narodit v 1/2 prosince a k předání by mohla být od 1/2 února 2023. 

 

Zájemců je hodně, vybírám si vhodnou rodinu pro svá štěňátka a preferuji zájemce, kteří mají zájem pokračovat v chovu. Pokud takoví nejsou, vybírám mezi dalšími. Nelze dopředu vědět, co nám příroda nadělí a zda budou všechna štěňata vhodná k chovu a na ta, co budou, zda budou zájemci.

 

Pokud máte zájem o štěňátko z naší chovatelské stanice, prosím napište mail, představte se a uveďte, jaké pohlaví preferujete či je Vám to jedno, a jaký záměr do budoucna s pudlíkem máte.

 

Prosím podívejte se také na FB do skupin týkajících se pudlů, občas tam někdo nabízí volná štěňátka anebo také na chovatelské stránky klubu KCHP, kam se zadávají plánované, očekávané a narozené vrhy pudlů

 

https://kchp-krycilisty.wbs.cz/Ocekavane-vrhy.html

 

tohoto klubu, ale jsou ješte 2 další kluby v ČR, kde takové informace nejsou.

 

Pokud jste v záznamu na štěně od nás a štěně seženete jinde, prosím napište mi to. Předem děkuji 

 

Štěňátka z plánovaného vrhu G rodiče: 

Matka: JUTTA Darcy Vargas (FCI)  - záložka JUTTA  breeding female                             

Otec: DIADEM Dorly SnowflakeFell - záložka DIADEM breeding male / případně jiný chovný pes

 
 
Dole: matka DORLY & sedmitýdenní štěňátka vrhu C CARINO+CASTOR+CERES & syn a starší polobratr BOREAS

Štěňátka chováme s průkazem původu. 

Štěňata odchováváme v doma v bytě a novým majitelům je předáváme ve stáří minimálně 2 měsíců, velice dobře socializovaná, odčervená, navakcinovaná, očipovaná, zpravidla označena i tetováním, s udržovanou srstí a v dobrém zdravotním stavu a výživové kondici.

Základní cena za štěně se pohybuje v rozmezí 18000 - 36000 Kč nebo 1000 - 2000 EUR podle kvality štěněte a jeho předpokladu pro další chov. Cena se navyšuje o výdaje vynaložené na další očkování a o 50 Kč (2 EUR) za každý další den v CHS po 3. měsíci věku.

Výbavička našich štěňátek: rok 2021

roky 2014 - 2020

Rekapitulace prokazatelných nákladů na odchov jednotlivých vrhů - bez běžných výdajů hrazených z domácnosti, bez ocenění času a vlastní práce chovatele, bez nákladů na průběžné krmení, starost a péči a bez nákladů na výstavy.

 

A takovou výbavu by jste si měli pořídit pro běžnou úpravu srsti a základní ošetření